首页> 外文OA文献 >A tudományterületi sajátosságok következményei a kutatásban, az oktatásban és a felsőoktatási intézmények vezetésében (The consequences of disciplinary difference on teaching, research and institutional management of higher education)
【2h】

A tudományterületi sajátosságok következményei a kutatásban, az oktatásban és a felsőoktatási intézmények vezetésében (The consequences of disciplinary difference on teaching, research and institutional management of higher education)

机译:高等院校在研究,教育和管理中的学科特殊性后果(学科差异对高等教育的教学,研究和机构管理的影响)

代理获取
本网站仅为用户提供外文OA文献查询和代理获取服务,本网站没有原文。下单后我们将采用程序或人工为您竭诚获取高质量的原文,但由于OA文献来源多样且变更频繁,仍可能出现获取不到、文献不完整或与标题不符等情况,如果获取不到我们将提供退款服务。请知悉。

摘要

A szerző tanulmányában vizsgálja a tudományterületek különbségeinek következményeit az oktatásban, a kutatásban és a felsőoktatási intézmények irányításában. A tanulmány első felében a tudományterületek episztemológiai és közösségi különbségeit tárgyalja Becher és Trowler (2001) népszerű kategorizálása alapján. A tanulmány második felében a tudományszerveződésre, a publikációs gyakorlatra, a doktori képzésre, az oktatás céljára és formáira, a diákok tudásképére, valamint a menedzsmentfelfogásra gyakorolt hatást mutatja be. A konklúzióban egyrészt a minőség- és teljesítményértékelési rendszerek differenciált megközelítésének szükségességére hívja fel a figyelmet, másrészt arra, hogy a Bologna-rendszer és az élethosszig tartó tanulás erősödésének következményeként egy-egy mesterszakon nemcsak a hallgatóság háttere, előismerete lesz sokszínű, hanem a tudásról alkotott képe is. Ez újfajta oktatói szerepeket és oktatási megközelítéseket tesz szükségessé. ________ In the article the consequences of disciplinary difference on teaching, research and institutional management is examined. In the first part of the paper the epistemological and sociological differences of scientific disciplines are summarized based on the popular typology of Becher and Trowler (2001). In the second part the influence of differences on organisation of sciences, publication practices, PhD studies, the goal and form of teaching, students’ conception of knowledge as well as on the understanding on management and leadership are discussed. In the conclusions, attention is drawn on the necessity of differentiation in quality and performance management processes. Another conclusion is that new roles for teachers and approaches for teaching is required if students’ conception of knowledge become more heterogeneous which is the result of result of life long learning and Bologna-reform.
机译:在他的研究中,作者考察了教育,研究学科和高等教育机构治理之间差异的含义。本研究的前半部分根据Becher和Trowler(2001)的流行分类,讨论了学科之间的认识论和社区差异。在研究的后半部分,它介绍了对科学组织,出版实践,博士培训,教育的目的和形式,学生的知识以及管理观念的影响。该结论提请注意对质量和绩效评估系统采取差异化方法的需要,并注意到由于博洛尼亚体系的加强和终身学习的结果,不仅学生的背景而且先验知识也将有所不同太。这需要新型的教学角色和教育方法。 ________在本文中,研究了学科差异对教学,研究和机构管理的影响。在本文的第一部分中,根据流行的Becher和Trowler类型学(2001),总结了科学学科的认识论和社会学差异。在第二部分中,讨论了差异对科学组织,出版实践,博士学位研究,教学目标和形式,学生对知识的观念以及对管理和领导力的理解的影响。在结论中,请注意质量和绩效管理过程中差异化的必要性。另一个结论是,如果学生的知识观念变得更加多样化,则需要教师的新角色和教学方法,这是终身学习和博洛尼亚改革的结果。

著录项

  • 作者

    Kováts Gergely;

  • 作者单位
  • 年度 2012
  • 总页数
  • 原文格式 PDF
  • 正文语种
  • 中图分类

相似文献

  • 外文文献
  • 中文文献
  • 专利

客服邮箱:kefu@zhangqiaokeyan.com

京公网安备:11010802029741号 ICP备案号:京ICP备15016152号-6 六维联合信息科技 (北京) 有限公司©版权所有
  • 客服微信

  • 服务号