首页> 外文期刊>Acta Agriculturae Slovenica >Vpliv izbire fungicidov in medvrstne razdalje na pojavljanje ostankov ditiokarbamatov v krompirju
【24h】

Vpliv izbire fungicidov in medvrstne razdalje na pojavljanje ostankov ditiokarbamatov v krompirju

机译:杀菌剂选择和种间距离对马铃薯中二硫代氨基甲酸酯残留量的影响

获取原文
获取原文并翻译 | 示例
           

摘要

Monitoring ostankov pesticidov v kmetijskih pridelkih kaze, da so ostanki ditiokarbamatov tudi v Sloveniji med najpogosteje ugotovljenimi. V letih od 2003 do 2005 smo v poljskih poskusih ugotavljali vpliv izbora fungicidov in casa po zadnjem skropijenju krompirja na vsebnost ostankov v gomoljih krompirja. Primerjali smo stiri obravnavanja: enostransko in izmenicno skropljenje s fungicidi na osnovi ditiokarbamatov, skropljenje brez ditiokarbamatov in neskropljeno kontrolo. Po koncanih skropljenjih smov zaporednih vzorcenjih nakljucno jemali vzorce po 10 grmov na polju in po 5 kg krompirja v skladiscu. V drugem poskusu smo preucevaii vpliv medvrstne razdalje na vsebnost ostankov ditiokarbamatov v gomoljih na razlicnih globinah. Primerjali smo medvrstne razdalje 66 cm, 75 cm in 90 cm pri sortah Carlingford, Agria in Bright, Razporeditev gomoljev v grebenih smo ugotavljali z napravo za tridimenzionalno merjenje oblike grebena in polozaja gomoljev v grebenu. Vzorcili smo gomolje po plasteh 0-5 cm, 5-10cm in >10 cm in pobirali gomolje posamicno. Vzorce krompirja smo na ostanke ditiokarbamatov analizirali s plinskim kromatografom, sklopljenim z masnim spektrometrom. Ostanke ditiokarbamatov v gomoljih smo ugotovili le v letu 2003. Rezultati kazejo, da so okoljske razmere kljucen dejavnik za pojavljanje ostankov v gomoljih in imajo lahko celo vecji vpliv kot kolicina uporabljene aktivne snovi ali drugi tehnoloski ukrepi. Upostevanje dobre kmetijske prakse v vecini let omogoca pridelavo krompirja brez ostankov ditiokarbamatov. V neugodnih letih lahko najdemo ostanke, kljub pridelavi v skladu s tehnoloskimi priporocili in upostevani karenci ob izkopu krompirja.
机译:对农产品中农药残留的监测表明,二硫代氨基甲酸酯残留也是斯洛文尼亚最常见的残留之一。在2003年至2005年的几年中,我们通过田间试验确定了杀菌剂选择和马铃薯最后一次喷洒后的时间对马铃薯块茎中残留物含量的影响。比较了四种处理方法:单方和交替喷洒二硫代氨基甲酸酯基杀菌剂,不喷洒二硫代氨基甲酸酯和未喷洒的对照。在连续采样中对母猪进行喷雾后,从田间的10个灌木丛和5公斤的马铃薯中随机抽取样品。在第二个实验中,我们研究了种间距离对不同深度块茎中二硫代氨基甲酸酯残留量的影响。我们比较了Carlingford,Agria和Bright品种在66 cm,75 cm和90 cm的行间距离,并使用三维测量垄形的装置和块茎在垄中的位置来确定块茎在垄中的分布。块茎以0-5 cm,5-10 cm和> 10 cm的层取样,并分别收集块茎。通过与质谱仪联用的气相色谱法分析马铃薯样品中的二硫代氨基甲酸酯残留物。块茎中二硫代氨基甲酸酯的残留量仅在2003年才发现。结果表明,环境条件是块茎中残留物发生的关键因素,其影响可能大于所用活性物质的量或其他技术措施。多数年来,由于遵守良好的农业规范,因此马铃薯的生产不会残留二硫代氨基甲酸盐。在不利的年份,尽管按照技术建议进行生产,并且在挖土豆时观察到停顿期,但仍会发现残留物。

著录项

相似文献

  • 外文文献
  • 中文文献
  • 专利
获取原文

客服邮箱:kefu@zhangqiaokeyan.com

京公网安备:11010802029741号 ICP备案号:京ICP备15016152号-6 六维联合信息科技 (北京) 有限公司©版权所有
  • 客服微信

  • 服务号