首页> 外文OA文献 >1850. – 1940. aastate kaltsunukud Eesti muuseumides: tüpoloogia, valmistamistehnoloogiad ja materjalikasutus
【2h】

1850. – 1940. aastate kaltsunukud Eesti muuseumides: tüpoloogia, valmistamistehnoloogiad ja materjalikasutus

机译:1850年代至1940年代爱沙尼亚博物馆中的布娃娃:类型学,制造技术和材料使用

摘要

Maris Rosenthali lõputöö 1850.-1940. aastate tekstiilinukud Eesti muuseumides: tüpoloogia, valmistamistehnoloogiad ja materjalikasutus tegeleb Eesti muuseumides kuni 1940. aastateni valmistatud maa piirkonnast pärit kaltsunukkudega ning keskendub uurimisprobleemile, kuidas eristuvad tekstiilnukutüübid arvestades nukkude valmistamistehnoloogiaid ja materjalikasutust. Uurimisobjektiks on kaltsunukkude tehnilised tunnused – materjalikasutus, erinevate kehaosade olemasolu ja nende omavaheline ühendamine, näo ja juuste olemasolu ning nende tegemisviisid. Uurimisobjektide analüüsimeetodiks sai tehniliste tunnuste omavaheline võrdlemine. Uurimismaterjali valim oli 27 objekti. Uuritava kogumi sees eristusid kolm tekstiilnukutüüpi: rullnukud, eraldi keha külge kinnitatavate jäsemetega nukud ning keha ja jalad osaliselt või ühes tükis nukud. Omakorda on erinevusi tüüpide siseselt.Rullnukud on kõige lihtsamini valmistatav nukud, kuna selle puhul saab õmblustöö üldsegi välistada. Tüübi siseselt saab eristada käteta ja kätega variante. Eraldi keha külge kinnitatavate jäsemetega nukke oli uuritavas kogumis kõige rohkem. Siia rühma kuuluvad need titad, kelle käed ja jalad õmmeldakse eraldi keha külge ning iga kehaosa lõigatakse välja iseseisva tükina. Viimase ja väiksema rühma moodustasid nukud, kelle keha ja jalad osaliselt või ühes tükis ning pea ja käed kinnitatakse eraldi. Esitletud tekstiilnukutüüpide puhul ei saa välja tuua paikkondlike erinevusi. Samuti ei selgu, millised tüübid olid varasemad ja millised hilisemad.Diplomitöö praktilise osana on kaasas Tite tegemise õpetus ehk lühike kaltsunuku õmblemise raamatu makett, kus leiab metoodilise juhendi kolme kaltsunuku õmblemiseks, mille eeskujuks on muuseumide nukud.
机译:马里斯·罗森塔尔(Maris Rosenthal)的论文1850-1940年。 1940年代爱沙尼亚博物馆中的纺织品玩偶:类型,制造技术和材料使用与爱沙尼亚博物馆在1940年代之前在爱沙尼亚地区制造的布娃娃有关,重点研究纺织品玩偶类型在玩偶制造技术和材料使用方面有何不同的研究问题。研究的对象是布娃娃的技术特征-材料的使用,身体不同部位的存在及其相互连接,面部和头发的存在及其制造方式。研究对象的分析方法成为技术特征的比较。研究材料样本为27个对象。在研究集中,区分了三种类型的纺织玩偶:玩偶,四肢附着在单独身体上的玩偶以及身体或腿部分或成一体的玩偶。反过来,类型也有所不同,滚子玩偶是最容易制作的玩偶,因为可以完全排除缝制。在此类型中,可以在免提和手持式变体之间进行区分。在研究组中,肢体附着在单独身体上的木偶最多。此组包括将手臂和腿分别缝到身体上的针孔,并将身体的每个部分切成单独的部分。最后一组较小的一组包括娃娃,它们的身体和腿部分或成一体,头部和手臂分开固定。对于所展示的纺织玩偶类型,无法确定本地差异。尚不清楚哪种类型是较早的类型,哪些类型是较晚的类型。作为文凭论文的实践部分,有一个讲究技巧的教程,即布娃娃缝制书的简短模型,您可以在此找到有条理的指南,用于以博物馆娃娃为模型缝制三个布娃娃。

著录项

  • 作者

    Rosenthal Maris;

  • 作者单位
  • 年度 2012
  • 总页数
  • 原文格式 PDF
  • 正文语种 {"code":"et","name":"Estonian","id":11}
  • 中图分类

客服邮箱:kefu@zhangqiaokeyan.com

京公网安备:11010802029741号 ICP备案号:京ICP备15016152号-6 六维联合信息科技 (北京) 有限公司©版权所有
  • 客服微信

  • 服务号