首页> 外文OA文献 >Pszichológiai intervenciók traumatikus események után a poszttraumás stressz zavar megelőzésére. Szisztematikus irodalmi áttekintés
【2h】

Pszichológiai intervenciók traumatikus események után a poszttraumás stressz zavar megelőzésére. Szisztematikus irodalmi áttekintés

机译:创伤事件后的心理干预a 预防创伤后应激障碍。系统文学 概观

代理获取
本网站仅为用户提供外文OA文献查询和代理获取服务,本网站没有原文。下单后我们将采用程序或人工为您竭诚获取高质量的原文,但由于OA文献来源多样且变更频繁,仍可能出现获取不到、文献不完整或与标题不符等情况,如果获取不到我们将提供退款服务。请知悉。

摘要

Absztrakt Bevezetés: A traumatikus események gyakori előfordulása és azok pszichére gyakorolt negatív következményei fontossá teszik a hatékony pszichológiai intervenciók alkalmazását a poszttraumás stressz zavar megelőzésére. Célkitűzés: A tanulmány célja az aktuális kutatási eredmények áttekintése traumát követő korai pszichológiai intervenciók hatékonysága tekintetében. Módszer: A szerzők irodalomkeresést végeztek a ProQuest PILOTS, a PubMed és a Web of Science adatbázisokban releváns kulcsszavak alapján, 2005 és 2015 között megjelent publikációk között. Eredmények: Huszonegy közleményt azonosítottak, amelyekből 6-ban azonnali (72 órán belül), míg a fennmaradó 15-ben egy hónapon belül megkezdett korai intervenció hatékonyságát vizsgálták. A kutatási eredmények alapján az azonnali intervenciók nem bizonyulnak hatékonynak, míg a többalkalmas kognitív viselkedésterápiás módszerek hatékonyak lehetnek a tünetek csökkentésében. Következtetések: A többalkalmas kognitív viselkedésterápia előnyben részesítendő az azonnali, együléses intervenciókkal, különösképpen a debriefinggel szemben. Mivel tüneti csökkenés a kontrollszemélyeknél is megfigyelhető idővel, így a célzott intervenciók csak azok esetében ajánlottak, akik magasabb kockázatot mutatnak a poszttraumás stressz zavar kialakulására. Orv. Hetil., 2015, 156(33), 1321–1334.
机译:摘要简介:创伤事件的频繁发生及其对心理的负面影响使得重要的是采用有效的心理干预措施来预防创伤后应激障碍。目的:本研究的目的是回顾有关创伤后早期心理干预有效性的最新研究结果。方法:作者根据2005年至2015年出版的出版物之间的相关关键字,在ProQuest PILOTS,PubMed和Web of Science数据库中进行了文献检索。结果:确定了21项沟通,其中6项检查了立即(72小时内)的有效性,其余15项在一个月内开始的早期干预的有效性。研究表明,即时干预可能无效,而多学科认知行为疗法可能可以有效减轻症状。结论:多用途认知行为疗法应优于单人即刻干预,尤其是汇报。由于随着时间的流逝,在对照组中也可以观察到症状减轻,因此,仅建议对那些有较高发展成创伤后应激障碍风险的人进行有针对性的干预。螺纹。 Hetil。,2015,156(33),1321–1334。

著录项

相似文献

  • 外文文献
  • 中文文献
  • 专利
代理获取

客服邮箱:kefu@zhangqiaokeyan.com

京公网安备:11010802029741号 ICP备案号:京ICP备15016152号-6 六维联合信息科技 (北京) 有限公司©版权所有
  • 客服微信

  • 服务号